Kullanıcılar ile yazışan, belirli senaryolar üzerinde cevaplar üreten, fikir veren ve sorduğumuz sorular hakkında bizi bilgilendiren Chatbotların (sohbet botları) 2017’de kullanımını çok net bir şekilde artacak.

Haber takibi, online alışveriş, müşteri ilişkileri, hava ve yol tahmini gibi bir çok alanda hizmet verebilen Chatbot’ların yapay zekâ (AI) ve makine öğrenmesi paralelinde gelişimlerini hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

Derken ben de internette sıklıkla kullanılan bir araç olan Youtube videolarını MP3 dosyasına çevirme uygulamasını ChatBot'a uygulasam nasıl olur diye düşünerek işyerinden servisle eve giderken bir uygulama hazırlayayım dedim :)

Adını da koydum: YObot
YObot Facebook Messenger platformu üzerine kurulu, Linux-Ubuntu işletim sistemli, NGINX ile proxy yapılmış bir NodeJS server üzerine kurulu yazılım.

İçerisinde MongoDB ve Redis gibi veritanabanı ve session cache özelliği için kullandığım araçlar da mevcut.

Basit bir panel üzerinden kullanıcıların yazışmalarını, kayıtlarını onlara verilen cevapları da kolayca sorgulayabiliyorsunuz.

https://www.facebook.com/YObot-Youtube-MP3-Converter-180021825806127/

Adresinden uygulamayı kullanabilirsiniz.
Youtube video linkinizi gönderiyorsunuz eğer elde mevcutsa hemen eğer değilse 1 dakika içerisinde MP3 SES dosyası olarak telefonunuza geliyor. İndirme linkini henüz eklemedim ama kısa sürede onu da ekleyeceğim.

Şu an Review Submission aşamasında olduğu için Bot yazışmalarını sadece ben okuyorum o göremediği için cevap veremiyor.Onaydan sonra siz de herhangi bir uygulama indirmeye gerek kalmadan Youtube Videolarını MP3'e çevirebiliyorsunuz.

Ve onay geldi :) Herhangi bir uygulama indirmeye gerek kalmadan Youtube Videolarını MP3'e çevirebiliyorsunuz. Arkadaşınızdan mesaj yoluyla gelen bir Youtube linkini hiç açmadan direk YoBOT'a yönlendirerek MP3 halini dinleyebilirsiniz.

Şu an yarı İngilizce yarı Türkçe logolar ve mesajlar görebilirsiniz ama takılmayın localization için de müsait bir vakit kolluyorum.