Derslerde yaptığımız Kutupsal Kartezyen türde işlemler bir süre sonra canını sıkıyor insanın. Sınavda zaten birbirine dönüştürmesi bir süre sonra eziyete dönüşen duruma , bir de soruyu anlama derdi eklenince tadından yenmiyor.

Bende gittim ve emektar Casio FX 82 MS makinamı gittim ve değiştirdim.

eski makinam

Arkadaşta bir makina görmüştüm. 991-ES serisi hem doğal gösterime sahip hem de istediğim işlemleri yapabilen bir cihaz. Ondan almayı düşünmüştüm. İnternette bir fiyat araştırması yaptım. Hepsiburada.com’da 30 ytl ye satılıyor. En ucuz da oradaydı zaten. Kopartabilene bazı sitelerde 60-70 gibi fiyatlar bile gördüm.

Neyse Sirkeci’ye gittim.(Doğubank) Biraz araştırma demeye kalmadan bir dükkana girdim. Aradığım makina için 30 ytl fiyat söyledi. Sonra bakarken bir üst modeli 991-ES PLUS modelini gördük.

Burada fiyatlara ait birşeyler buldum :  http://www.moneysupermarket.com/c/shopping/p/casio-fx-991-es/21956729/0/

Şurada da katoloğunu buldum: http://ftp.casio.co.jp/pub/worldmanual/edu/en/fx-115ES991ES_Eng.pdf

Bunlar da bir kaç görüntü. Özellikle elektrik elektronik mühendisliğinde okuyan arkadaşlar için biçilmiş kaftan. Katoloğa bakarsanız farkedeceksiniz ki  cihazda ayrıca base-n moduyla programcılar için HEX Binary Oct. dönüşümleri de mevcut. Açıkçası Mikrodenetleyici programlamada bolca kullandığımız bir hadise.