ucuz hostinglerBu yazımda da yabancı bizler tarafından çok bilnen yabancı hosting firmalarından bahsedeceğim. Neredeyse hepsinden kullandım. Kullanmasam bile kullanan bir arkadaşım da vardı.

Öncelikle neden yabancı host? Avantajları ve dezavantajları:

Yabancı host iyidir çünkü;

*Fiyatları çok ucuzdur

*Kaliteli hizmet anlayışı vardı

*Büyük alan ve band genişliği verirler

*Özelliklerin çoğunda sınırlama yoktur

Kötüdür çünkü;

*Yurt dışında olduğu için ping süreleri düşüktür.

*TTNET sebebiyle bazen kesilmeler yaşanabilir.

*Yabancı diliniz yoksa, destek büyük problemdir.

Ve bu şekilde sıralayabiliriz. Eğer hosting almayı düşünüyorsanız ve fiyatı dolayısıyla yurtdışından aklmak istiyorsanız eminim bu yazı size yardımcı olacaktır. Ama öncelikle şunu belirtmek isterim, genelde yabancı hostinglerde TB’lar mertebesinde alanlar verirler. Ama siz buna sakın aldanmayın. Eğer sizin için izin verilen işlemci kullanımını(kaynak tüketimi de deniliyor) aşarsanız hesabınızı askıya alabilirler ya da kapatılar.

www.mediatemple.net

Fiyatları biraz pahalıdır ama hizmetleri ve kaliteleri iyidir. Rahatlıkla tavsiye ederim.Grid serviste 100gb alan 1 TB bandwit veriyorla. Aylık 20$ . CPU parçalara ayrıldığından hakkınız ne ise onu kullanırsınız. Yüksek hitli siteleriniz için düşük bir VPS yerine tercih edilebilir.

www.a1hostweb.com

Bunu inanın ben de kullanmadım. Ama 500 mb alan ve 12 gb bw veriyor. Eğer sadce 1 siteniz için hostnig alacaksanız günlüğü 1$ a buradan hosting alabilirsiniz. En azından denersiniz.

www.westhost.com

Westhost sayesinde en düşük paketi seçerek 7.5 gb alan ve 150gb bandwith’i 3.5$ a alabilirsiniz.

www.bluehost.com

Ucuz diye görünüyor. Sözde. 6.9$ dan büyük alan ve band genişiliği veriyorlar ama o özelliklere o fiyata sahip olmak için 24 aylık peşin ödeme istiyorlar. Diğer türlü minimum 3 aylık alabiliyorsunuz 9.95 $ dan ve 30$ da setup parası ödüyorsunuz.

www.dreamhost.com

1 sene boyunca kullandım. Kupon kodu ile almıştım. İşin güzeli o kadar memnundum ki uzatmayı düşünüyordum. Verdikleri destek çok güzel yalnız bir makina içerisinde binlerce site barındırıyorlar. Overload hadisesi. Bir sefer, siteme Hosting Status scripti atmıştım ne göreyim CPU yüklenme oranı %1025 Smile. Aşırı kaynak tüketen bir siteniz yoksa hız performans pek de önemli değilse tavsiye ederim. Yalnız dikkat Terms of Servis’i dikkatli okuyun, eğer herhangi bir kural hatasından dolayı hesabınız deaktif edilirse mümkün değil yedeklerinizi alamazsınız!. Ben alamamıştım 🙂 Fiyatına girmeyelim zaten yıllık 20$ gibi bir fiyata alabiliyorsunuz.

www.hostingzoom.com

Son zamanlarda tanımaya başladığım bir firma. Resellerzoom.com diye reseller hizmeti www.modvps.com üzerinden de VPS hizmeti veriyorlar.Ben reseller kısmını kullanıyorum. Gerçekten mükemmel. Hızları iyi fakat %1 cpu yüklenme limiti koyuyorlar. Ama en güzel özellikleri siteniz cart diye suspendlenmez önce 8-10 tane mail atarlar. Eğer hala uyuzluk yaparsanız kapatırlar hesabınızı. Yedeklerinizi her ne sebep olursa olsun veriyorlar.

www.hostgator.com

Kullanan çok arkadaş var ama hemen hemen hepsinden duyduğum kısmı hesaplarının gereksiz yere askıya alınması oldu.Fiyat olarak gayet uygun diyebilirim zira çoklu domain desteği olan Baby paketini seçerseniz 600gb alan ve 600TB band genişliğini aylık 7.95$ gibi bir fiyata alabiliyorsunuz. Kupon kodu kullanarak ilk ay 1 cent’e kullanabilirsiniz.

www.ixwebhosting.com

En kolay yazacağım özellik sanırım. Herşey unlimited yani sınırsız Smile. Ama bu işte bir bit yeniği vardır diyoruz ve araştırıyoruz. Yaptığım araştırmalarda 1 seneden uzun süre kullanmış birisini göremedim hiç. Genel problem siteler çok yavaş açılıyormuş ve resimler çok geç yükleniyormuş.Fiyat olarak 7.9$ diyorlar ama yine Sign Up dediğimiz de bu fiyata anca 24 aylık ödeme seçerseniz alabiliyorsunuz. Hatta eğer 3 aylık seçerseniz fiyat 3×12$ + 30$ setup .

www.servage.net

Fiyatları güzel verdikleri alan da güzel. Zamanında okulumuzun forumunda kullanılıyordu. Hızı da hiç fena değil. Ama biraz özentisiz insanlar. Destekleri de berbat. Sitem yavaş dediğiniz de napabiliriz gibi bir yanıt almanız olası. Kendi bandwith sayaçları var. Yalnız biraz abartılı dönüyor sankiSmile.Özellikle sürekli sunucu üzerinden download yapıyorsanız 20 gb indirip de panelde 100gb gibi bir rakam görebilirsiniz. Saatlik MYSQL sorgulama limiti var aşarsanız hesabınız kısa süreli askıya alınır.(1 ziyaretçi 1 saatte maximum 100.000 istek gönderebiliyor)