türkiye blog konferansıMerhabalar bir önceki yazılarımı yazdıktan sonra aklıma bugün bizim okulda yapılacak olan Türkiye Blog Konferansı geldi. Birkaç gün önce okulda bir afişte okumuştum ve amatör Innocent bir günlük yazarı olduğum üzere de dikkatimi çekti. Ama afişe baktığımda toplantıya çağırılacak isimler arasında hiç de tanıdığım insan olmadığını farkettim.

Bu aslında bir sitem değil. Sadece Organizasyonun ne derece başarılı olduğu(!). Türkiyede bir Blog Konferansı veriliyor ve Türkiyede “BLOG” denilince akla ilk gelen isimler çağırılmıyor. Benim aklıma ilk gelen isimler: Hakan Demiray, Erhan Yakut…

Bundan 1-2 sene kadar önce blog yapma girişimim olduğunda o zamanlar blog için fazla fazla yazılım yoktu. Tek kullanılanda bu işin duayeni WORDPRESS’ti. Gerek wordpress için verdikleri çaba gerekse desteklerinden dolayı toplantıya onların çağırılması gerektiğini düşünüyordum.

Bilmiyorum artık toplantıya kimler gider. Gelecek katılımcılardan 2 tane bayanmış isimleri Eda Suner ve Devletşah. Bloglarına biraz önce dmry.net aracılığıyla eriştim.

Fikrim: Dikiş nakışı geçemeyecek bir muhabbete hazırlıklı olun.Wink En azından bir bayan çağırılacaksa  Pınar Yanarda’ın   çağırılması taraftarıydım. Ama sponsor Microsoft ya, ondan olsa gerekLaughing