Bip Messenger, Turkcell'in 2013 yılında kullanıcılara sunduğu ücretsiz olması ile kullanıcıların ilgisini çeken tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Sadece App Store, Google Play ve Turkcell AppMarket üzerinden ücretsiz indirilebilmektedir.

Whatsapp, Viber vb uygulamalardan farkı sms entegrasyonudur. Yani uygulamayı aynı zamanda sms göndermek için kullanabilirsiniz. Bip olanlara Bip üzerinden olmayanlara sms üzerinden yazmaya devam edebilirsiniz.
Sesli ve Görüntülü görüşme özelliği ile sadece internet kotanızı kullanarak sevdiklerimizle konuşabiliyoruz.

Not:Turkcell hattın üzerinden kullanıyorsan internet kotandan da kullanmadan tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz.

Baktığımda çevremizde çok yaygın değil, hemen annem ve babamın telefonlarına yükledim. Şu an Bip'te Harmankaya Ailesi diye bir gurubumuz var.
Çıkartmaları ve CAPs'leri çok sevdiler. Ancak CAPS kelimesine tam alışamadılar :)

Bip bip bip bip şeklindeki uyarı sesi de gayet başarılı ve eğlenceli oldu bizim için. Görüntülü görüşmesini de test ettik gayet beğendik. Whatsapp'da güzel bir uygulama evet biliyoruz.
Süreli kaybolan mesajlarını kullanmadım sanıyorum çok da ihtiyacım olmaz.

Yiğit Özgür resmen etiketler ile konuşturmuş sanatını. Harikulade!

Bu uygulamayla FAX Çekebiliyorsunuz? Şaka gibi değil mi :) Akıllı Faks özelliği sayesinde BiP kullanıcıları evrakların fotoğrafını çekip, faks makinasına faks olarak gönderebiliyor. Bu işlem şu an ücretsiz. Popüler olunca paralı olur sanırım. Umarım olmaz.

Keşfet bölümünde hazır uygulamlar var. Hava Durumu uygulamasına kayıt oldum her gün sabah 8'de Maslak hava durumunu alıyorum mesela. Çok güzel yahu :)

Bip Platformu da kod geliştirmeye uygun bir platform hatta TurkHavaYollarının şu an bir uygulaması var bile. Ben de mesela API lerini kullanarak bir adet bot yazmak istiyorum. Henüz dökümanlarına erişemedim.~

Güncelleme:http://www.bip.ai/tr/documentations/servisler-nedir/ adresinden API başvurusu yapılabilir. Ben birazdan yapıyorum :)

Eksiler kısmına gelirsek Web Messenger kısmının olmaması şu an bir eksiliklik benim için. Whatsapp'ın bu özelliği gerçekten başarılı.

Whatsapp'ın uçtan uca güvenlik ile koruma diye bize tanıttığı aslında giden ve gelen verilen şifrelenerek transfer edilebilmesi özelliği de gerçekten BiP için bir avantaj olabilir.

Evet şu an ailem ile yazışıyorum e yasa dışı bir faaliyet içinde de değiliz ancak bu yazışmaların gerçekten sadece bizim tarafımızdan görülebildiğini bilmek isterdim. Eve gelirken alınacak köfte harcından kime ne :)
Şu an belki de Turkcell'in bir veritabanı'nda bu bilgiler tıkır tıkır loglanıyordur haniya...Gizlilik şart ;)

Yaygınlaşması dileğiyle...

Reklam Filmlerindeki komik dans ile de kapatalım.