türk telekomHaberlere şöyle bir göz atıyorum. Türk Telekom yetkilileri haber-iş sendikasıyla sanırım bir anlaşmaya varmışlar. Bu da grevin 45. günde bittiğinin göstergesiydi.

Durumu biraz da normal bir vatandaş olarak bakarsak yapılan grevin bir çok insanı mağdur ettiğini söyleyebilirim. İnternette bu konuda bir sürü yazı görmüştüm. ADSL mi açmıyorlar…Telefonum kapandı açılmıyor…. Hatta geçenlerde bir arkadaşımdan biliyorum adam ADSL abonesi olmuş ilk 2 aylık bedava kullanımı sağolsun Türk Telekomculara gitti. Tamam herşeyi haklı görsek grev yaptığınıda haklı görsek, kardeşim senin başka insanların parasıyla aldığı hizmeti durdurma lüksün var mı?

Şimdi bu mutlu son mu mutsuz son mu onu bile anlamış değilim. Telekomda halen 2 bin Ytl maaş alıpta grev diye tutturanları dabiliyorum. Gidin bir görün bakalım gün boyu ne yapıyorlar…

Akşam eve gittiklerinde eminim ki “uff karıcığım çok yoruldum bugun….” gibisinden laflar… Peki ne yaptın gün boyunca? Bilgisayar başında 2 satır döküman yazdıktan sonra youtube videolarını izlemek bu kadar yoruyor mu seni ?

Ne insanlar var adam 55 yaşına gelmiş hala çalışıyor… Artık bırakın da genç insanlar nasiplesin biraz da. Tabi maaş güzel adam bırakır mı 🙂

Son olarak Memura %2-%3 zam telekomcuya %10 …

Ne güzel memleket yaWink