Motosiklete yeni başlayanlar genelde sürekli forumlarda döküman ya da tavsiye okumak ile uğraşıyorlar.Hatta motosiklete başlayan ve bu işin aslında tehlikeli olup ekstra özveri ve eğitim alınarak yapılmasını düşünenler diyim ben.

İnternette özellikle bir çok eğitim, özel kurslar, hocalar ile ilgili yorum okumuş olabilirsiniz ancak ben burada bütçenizi yormayacak bu eğitim'den bahsedeceğim.

Türkiye Otomobil ve Turing Kurumu katkılarıyla gerçekleştirilen ücretsiz eğitimin detaylarından biraz bahsedelim.

Turing Nedir Kimdir?

1923 yılında turizm ve otomobilciliğin nasıl yapılması gerektiğine dair örnek teşkil etmesi adına kurulan Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, 2014 yılında Yol Emniyeti Departmanı’nın kurulmasıyla Türkiye’de bilinçli bir trafik kültürünün oluşmasına yönelik çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır.

Proje Nasıl Ortaya Çıktı Neden Ücretsiz?

Güvenli ulaşım herkesin hakkıdır. Bu hakkın korunması ancak ve ancak trafik kurallarına riayet, karşılıklı hoşgörü ve trafikteki bütün unsurlara saygı ile gerçekleşebilir.

Bu doğrultuda Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Yol Emniyeti Departmanı bünyesinde hayata geçirilecek ilk sosyal sorumluluk projesi, motosikletle yemek ve paket taşıyan kuryelere yönelik olacaktır.

Eğitim İçeriği Nedir?

Özellikle temel bir teorik eğitim olduğunu tekrar vurgulayıp, pratik olarak motora binilerek verilen bir eğitim olmadığını tekrar hatırlatıp, sakın da "tahta da motor eğitimi mi olur" demeyin, motorsiklette bazı tecrübe etmenize gerek kalmadan okuyarak öğreneceğiniz hayatı detaylar var.

Eğitimi Kim Veriyor?

Yaklaşık 3 saat süren eğitimi Rahmi Barutçu hocamız vermekte.

Nasıl kayıt olurum?

http://www.yolemniyeti.org/ adresine girerek boş bulduğunuz gün için ehliyetiniz ile birlikte kayıt olabilirsiniz. Not: A2 Ehliyet sahibi değilseniz malesef eğitimi alamıyorsunuz. Öncelikle Ehliyet Kursunu tamamlamak gerekiyor :)

İşte Ücretsiz Detaylar,

Eğitime katılmanız durumunda öncelikle gerçekten "Hocaların Hocası"'ndan hiçbir yerde alamacağınız keyifli bir sunum dinleyeceksiniz.

Eğitim tamamlandıktan sonra sizlere LS2 Marka bir adet beyaz kask verilecek. Sonra bir adet reflektörlü yelek de verilecek.

Eğitim sonrasında yine Rahmi hocamızın hazırladığı "Motosiklet El Kitabı" 'da ücretsiz olarak verilmekte.

En Dipteki Not: Artık kimsenin sokakta kaskın neden yok sorusuna param yok deme lüksü yok!