Geçen gün bir yazı yazmıştım. Fotoğraf makinası almak istediğim hakkında ve ÖTV dolayısıyla biraz acele etmem gerektiği vs. İstanbulda olsaydım gerçekten çok çeşitli makinalar deneme fırsatım olabilirdi, ama Konya’da olduğum için ancak bir kaç makina test etme şansım oldu.

Burada dikkatimi çeken şey genelde fotoğrafçıların Samsung satması. Herkes Samsung’un yanına 1-2 tane de Olympus ile Canon koymuşlar sadece bunları övüyorlar.

Samsung’un çekmilerine burada bir fotoğrafçı arkadaşım sayesinde baktık. Hatta bunların yanında Canon, Olympus, Pentax vs.. neredeyse buradaki modellerin çoğunu denedik.

Neyse Canon alacaktım ama pilli olması ben için bence dezavantaj. Çünkü pilli makinalar genelde hem çok enerji tüketiyor hem de şarj etmesi ayrı bir dert. Bana şarjlı makinayı kötüleyen satıcıların da tek sebebi gördüğüm kadarıyla ” yolculuk sırasında pil biterse ne yapacaksın” idi. İyi de zaten bir düşündüm ben senede 1-2 kere felan yolculuk yapıyorum. E zaten şarjlı bir makina flash ile 200’e yakın çekim yapabiliyor,  diyerek kararımdan vazgeçmedim.

Neyse merak ettik ne aldığımı Smile. Aklıma Kamera diyince ilk Sony geliyor. Bilmiyorum sizin de mi öyle? Şöyle Sony’nin makinalarını inceledim. Gerçekten Olympus kadar ince makinaları var. Bende kararımı Sony’den yana kullandım ve W120 modelini aldım. Gördüğüm kadarıyla bir sürü özelliği var. Şimdilik onları keşfetmekle vakit harcıyorum.

Makinaya ait bir kaç fotoğraf da eklemek istiyorum:

Sony w120

sony

sony w120

Özellikleri de şu şekildeymiş:

şuradaki yazıya göz atabilirsiniz.