Motosiklet kullananlar bilir, soğuk havalarda ya da özellikle kış aylarında yağmur yağdığında kaskımızın vizörü buğulanmaya başlar.

Buğuyu yok etmek için ise kaskın önünü kaldırırsınız. Yağmur da yağdığı için bu sefer yağmur damlaları suratınıza çarpmaya başlar konforunuz bozulur.

Pinlock nedir?

Ben kaskımı aldığımda içinden çıkan Pinlock denilen şeyin ne işe yaradığını anlamamıştım ta ki kullanma klavuzunu okuyuncaya kadar.

Çift Cam teknolojisinin kaska uyarlanmış hali olarak söyleyebileceğimiz Pinlock, kabaca vizör ile slikon desteğiyle hava almayan bir tabaka oluşturarak buğulanmanın engellenmesini sağlayan aparattır ve İlk patent alan firma Pinlock olup , piyasada satışa sunmasından dolayı Buğu önleyici bu aparat "Pinlock" adıyla anılmaya başlanmıştır.

Kaskım Pinlock Uyumlu mu?

Bunu anlamanın yolu kolay eğer vizörünüzün sağ ve sol yanlarında küçük çentikler varsa (vida gibi) evet pinlock uyumlu bir kaskınız var.

Pinlock Nasıl Takılır?

Pinlock Nasıl Temizlenir?

Yumuşak bir bez kullanın , kireçsiz su ile sıvı sabun kullanarak hazırlanan karışımla Pinlock ve orijinal siperliği temizleyin. Kesinlikle kolonya, lcd temizleme sıvısı vb sıvılar kullanmayın.

Bu arada pinlock çok çabuk çizilebilen bir silikon olduğu için mümkün olduğunda kirletmeyip mümkün olduğunda temizlememeye çalışın.