İş dünyasının Facebook'u olarak bilinen linkedin'de de Facebook'ta olduğu gibi reklam verebiliyorsunuz.

Öncelikle LinkedIn Campaign Manager'a giriyoruz. Zaten ekran bizi yönlendiriyor.

Örneğimizde LinkedIn'de aşağıdaki gibi görünen bir reklamı yayınlamak istiyoruz. Bu yüzden Birinci Seçenek (Sponsored Content) devam ediyoruz.

Görülebilirliği anlamında gerçekten faydalı olduğunu düşünerek bir tane örnek seçtim. Ben de ChatBot ve Yapay Zeka yazımın tanıtımını yapmak istediğim için devam ediyorum,

Öncelikle bireysel yazdığınız bir yazı ya da kişisel paylaşımınızın reklamını veremediğiniz belirterek yoksa bir adet sayfa açmanızı tavsiye edeceğim

Bu yüzden bir adet Sayfa Açıyoruz ve Sayfamızın adını da ilgili ekrana giriyoruz.

Kampanyaya bir isim veriyoruz ve Create Sponsored Content diyoruz. Burada zaten bir yazı yayınlamadığım için o an bir tane yazı oluşturdum gibi düşünebiliriz.

Sponsor Content'imiz de hazır olduğuna göre seçerek ilerliyoruz.

LinkedIn'in hedef kitle ekranını (Audience) da çok beğendim. Şirket Adı, Sektör, Şirket Büyüklüğü, Kullanıcıların okuduğu okul, bitirdiği bölüm, yüksek lisans derecesi ya da kaç yıl deneyimli olduğuna göre kırarak seçebiliyorsunuz.

LinkedIn'de zaten daha başka ne bekliyordunuz :)

Sonrasında maksimum tıklama başına ücreti(CPC) ve günlük ne kadarlık bir bütçemiz (Daily Budget) olacağını seçiyoruz. Günlük bütçeniz Facebook'takindne farklı olarak malesef 10$'ın altında seçilemiyor.

Kredi Kartı Bilgilerimizi giriyoruz.

Kampanyamız hazırlandı.

Yapılan işleme ilişkin bir email de gönderildi.

Şimdi artık analytics benzeri bir ekran üzerinden ne kadar gösterilmiş ne kadar tıklanmış ya da beğenme paylaşma sayılarını izleyeceğiz.

Sonrasında LinkedIn'in benim için ne derecede faydalı olduğunu göreceğiz :)