Geçenlerde iTunes için alternatif bir yazılım arayışına girdim. iTunes’un iPod ile tamamen senkronize olması ve iPod’un da klasik bir mp3 çalardan farklı olarak depolamaya izin vermesi sebebiyle haliyle iTunes kullanmak zorundasınız. En azından önceden böyleydi. Bilgisayarınızda seçersiniz 1000 tane müzik yüklersiniz. Sonra bir gün arkadaşınıza gittiğinizde “dur ya ben bir iki müzik alayım senden dersiniz” bir bakmışsını. Arkadaşınızın bilgisayarına müzik çalarınızı bağladığınız anda bütün şarkılarınız uçmuş. Bunu tadmayan yoktur sanırımSmile.Neyse şöyle devam edeyim. Windows dışında işletim sistemi kullananlar ise hiç endişelenmesinler. Floola Mac Os / Linux ve Windows üzerinde çalışabilmektedir. Windows 7 ile de denemiş olup tamamen kullanmış bulunmaktayım. Ayrıca XPde de sorunsuz kullandım.

Üretinin sayfası şurası: http://www.floola.com/modules/wiwimod/ Download sayfası da şurası: http://www.floola.com/modules/wiwimod/index.php?page=download

Program ile yapabileceklerinizi kısaca listeliyeyim.

1-Müzik çalarınıza müzik yükleme

2-Müzik çalarınızdan müzik yükleme (iTunes içerisinde bu özellik benim bildiğim yok yanlış biliyorsam düzeltin lütfen)

3-Fotoğraflarınızı ekleme güncelleme

4-Sesli Kitap vs ekleme güncelleme

5-Albümleri kolayca düzenleme. Albüm kapağı vs gibi özellikler olması

6-2 kez eklenmiş şarkıları belirli kriterlere göre aratıp bulup sildirebiliyorsunuz. (Başlık, boyut, uzunluk, içerik, sanatçı…)

7-Google Calender kullanıyorsanız tek tık ile bütün takvim bilgilerinizi iPod’unuza alıyorsunuz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bunlar de ekran görüntüleri ve videosu:

Floola