Belki de bu yazıyı yazdıktan 1 ay sonra bir kanal haline bile gelmiş olur, ne dersiniz?

Yaklaşık 3 saat önce Instagram Blog'unda yayınlanan bir yazı ile Instagram üzerinden resimlerin üzerinde satılabilir ürün etiketleme özelliğine ilişkin test yaptıklarının haberini verdiler.

Kullanıcıların %84 lük bölümünün alışveriş yaparken ya da yapmadan önce mobil uygulama üzerinden ya araştırma yaptıkları ya da direk satınalma işlemleri yaptığının farkına varan Instagram da bunu nasıl bir kanal'a çeviririz i düşünmüş.

Bu yeni özelliği test etmek için ise Amerikada 20 adet içlerinde Kate Spade, JackThreads ve Warby Parker 'ın da olduğu bir grup denek seçilmiş. Bu hesaplarından paylaşılacak fotoğraflar ile bu test işlemi yapılacak.

Kullanıcılar resimlere tıkladıklarında aynı bizim paylaştığımız resimlerde üzerine tıkladığımızda çıkan etiketlenmiş kullanıcı misali ürünler çıkacak ve üzerlerinde ürün bilgileri yazacak. Kullanıcı isterse Show Now diyerek devam edecek.

Buyurun kullanıcı deneyimine bir de video ile bakalım.

İlk etapta test içinde olan markalar: Abercrombie & Fitch, BaubleBar, Chubbies, Coach, Hollister, J.Crew, JackThreads, kate spade new york, Levi’s Brand, Lulus, Macy’s, Michael Kors, MVMT Watches, Target, Tory Burch, Warby Parker, ve Shopbop.