mp4 player, awm, mp3 çalar, muzik kutusu, JUkeBox, imitasyon
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu konuyu açmalımıyım diye düşündüm. Sonra karar verdim eminim o kadar IPod Sony IRİver sahibinin takıldığı foruma elbette kolpa mp4 çalar sahipleride takılıyordur.

Normalde hiç kaçakla korsanla felan işim olmaz. Gider orjinalini almayı yeğlerim herbişey bilgisayarı bile toplama almadım o derece yani 🙂

Neyse bundan önce Creative Mp3 playerim vardı 1gb ses kalitesi baya iyiydi. Pille çalışması dışında herşey güzel fakat nedense bi yolcuğula çıksam çantam boş duracell pillerle dolup taşıyordu.

Ve sonunda olan oldu ve geçen aylarda gttiğim bir yolculukta otobüste unuttum [:)] Sonra artik kriz geçirmeye başladım malum muziksiz yol çekilmiyor.Sıkı bir müzik dinleyicisiyim. Evde geçirdiğim boş zamanları muzikle dolduruyorum.

Geçenlered Doğubanka gittim arkadaşla ve kafaya koydum idareten birşey alıyım bari ( fazla param yok bu aralar) baktım fiyatlarına orjinal mp3 playerler ne kadar payalı öyle 100 ytl aşşaıya mp3 player yok 100-150 arası olanlarda alıncak cinsten değil.(Pirhana Kawai felan)

Nyese bu imitasyon mp4 lere baktım ve fiyatları gayet makul geldi. lakin 1 gb olanları 50 ytl SD kart girişli olup hafızası 4 gb a kadar yükseltilenler de 60 YTL ye satılıyor 🙂 dedim alıyım pazarlık da yaptım ve 40 milyona aldım.

günümüzde 40 ytl nin o kadar da büyük bir mebla olduğunu düşünüyorum. Ama kıytırık bir mp3 çalarada 500 milyon bağlamak istemem açıkcası. 100 milyonluk bir cihaz için ayrıca 400 ytl marka parası vermiş oluyorsunuz ( Bu böyle neyi idda ederseniz edin).

Neyse aldım ve ilk izlenimlerimi paylaşmak istedim.:

1) Cihaz 40 gram ağırlığında
2) Ebat olarak zippo kalınlığını yarısı kadar ,boyu ise biraz daha büyük(5mm kadar)
3) Fonksiyonları: Mp3 waw wma …. felan felan ayrıca video olarak AWM oynatıyor. E-book (.txt), Fotoğraf( jpg bmp .. ) Ses kayıt, Radyo, Oyun felan
4) 2 saat de şarj oluyor ve yaklaşık 6-7 saat gidiyor.( ilk aldığım için sürekli biyerlerini kurcaladığım halde gidiyor), Bilgisayardan ve Prizden de şarj olabiliyor
5) Ses kalitesine gelince 87db kadar veriyormuş ama ben zaten muzikte yüksek ses değil yüksek kaliteyi arayan biriyim. Bass ve Tiz gerçekten beklediğimin kat kat üstünde.
6) USB 2.0 ve gerçekten eski Creative ime attığım parçaları hangi hızla atıyorsam bunada aynı hızla gonderebiliyorum.

Şimdilik gözüme çarpanlar bunlar. Aldığım arkadaş 1 ay birşey olursa geri getirmemi söyledi. Ayrıca zaten Doğubanka giderseniz neredeyse bütün servislerin camlarında KoRSAN MP4 PLAYELER TAMİR EDİLİR yazıyor.

Zaten bütün hepsi aynı chip ve yazılıma sahip gördüğüm kadarıyla sadece modellerin kasaları değiştirilmiş.

Açıkcası memnunum şimdilik bunları paylaşmak istedim.Evet belki bozulada bilir sorun deil 10 ytl verir yaptırırım hiç mi yapılmadı bana 3-4 ay dayansın yeter gider biradaha alırım . Sonuç olarak bu aletlerde genel yargı şöyledir: “Mp3 Player 1 kez alınır”. YANLIŞ!! , Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlerlediği bir çağda bir cihaz 1 kez alınmıyor taş çatlasın 3 sene sonra yenisini alıyorsunuz. Neyse memnunda kalsam eski Creativimi de 200 ytl ye almıştım ama noldu. Işığı ara ara yanmaya başladı. ve baezen bilgisayar görmemeye başladı. Belli bir günden sonra ışığı hiç yanmayı verdi 🙂

Durum böyle işte.. Sevgiler saygılar.