Bilgisayar hayatındır1 Ekim de, batarya ve klavye şikayetlerim yüzünden servise verdiğim bilgisayarımı 25 Ekimde servisten alabildim. 25 gün bekledim bilgisayarım için. Bu sırada muadili bir bilgisayar verildi bana. Ama o bilgisayar da anca internet işimi gördü çünkü yedeklerimi bile yüklemedim hemen bilgisayarım yapılırda boşuna yüklemiş olurum diye.
25 Ekim’de aldığım bilgisayarım 26 Ekim’de arıza yaptı( Cuma günü).

Şu anda bilgisayarımı açıyorum ve kendi kendine yeniden başlıyor. Görüntü gelmiyor ekrana. Bazen tekrar düzeliyor bataryayı çıkartıp bekliyorum, çalışıyor sonra tekrar açılıp kapanıyor… Statik elektrikten kaynaklanabileceğine dair duyumlar aldım Yurtdışı HP sitesinden ve bataryayı çıkartıp 1 dakika Başlangıç tuşuna basarak beklemeyi denedim. Öyle yapınca bazen eski haline dönüyor bazen dönmüyor.

Şimdi sormak istediğim konu, HP’ye batarya değişimi için gönderdiğim bilgisayarımın bataryası halen katalogdaki 2 saat (standart) değerine ulaşamıyor. Max 1.5 saat dayanabiliyor. Ayrıca bilgisayar bonus olarak kapanıp sonra tekrar açılamama sorunu ile geri geliyor.

Ya aslında yaygara yapmayı seven bir tüketici değilim.Bilinçli bir tüketici olarak BIOS güncelleme ,tekrar sistem kurulumu olaylarını denedim ama olmuyor yine kafasına esince donma meydaha geliyor. Yazdığım dosyaları dakika başı yedekleme mi yapmalıyım?

Bu arada 10 Kasım’a yetiştirilmesi Taahhüt edilmiş, ücreti alınmış 2 adet toplamda 2 milyar değerinde web sayfası hazırlama projem var. Bunları acaba hangi bilgisayarımla yapacağım çok merak ediyorum ? Projeleri bitiremediğimden dolayı kaynaklanacak sorunları kime fatura edeceğim bakalım.

Bilgisayar tercihimi HP gibi kaliteli bir markadan yana kullanarak aslında hata mı ettim?

“Hp, Bilgisayar Hayatındır.” ( Evet aynen öyle )Cry