notebook bilgisayarTip olarak herzaman sevdiğim performans olarak da çoğu bilgisayarın eline verecek derecede olan Dv6189’umdan ayrıldım ne yazıkki. Gerçekten kaliteli bir servis , teknik eleman olmuş olsaydı hiç düşünmeden Hp Pavilion olabilirdim Dv2000 serisi 14″ link modeller. Hem mobilitesi yüksek hem de fiyatları tam cebime göre.

Neyse 2-3 gündür bakıyorum bilgisayarlara , mağazalara, online marketlere ama bir türlü istediğim gibi bir bilgisayarla karşılaşamadım. Şimdi önceden tırpanı yemiş birisi olarak artık sadece Toshiba veya Sony dan başka ürün almayacağıma söz verdim.

Şöyle piyasayı bir kurcaladığımızda Asus un gerçekten güzel bilgisayarları var. Teknik özellikler olarak istediğim nitelikteki bilgisayarları bana neredeyse 1700-1800 e maloluyor KDV dahil hemde. Ama işte sorun şu ki, www.sikayetvar.com a girip arama motoruna ASUS yazıp da firma şikayetlerini okuyunca HP’den kalır bir yanının olmadığını öğrendim.

IBM(Lenovo) düşünüyordum fiyat/performan olarak ideal, sağlamlığı zaten dillere destan ama onun da ekran çözünürlüğü düşük Embarassed.

toshiba a200Gelelim Toshiba ya… Ya bakıyorum da hiç orta seviye bir notebook çıkarmamış adam piyasaya ya 2,600YTL lik 1VL serileri var ya da 999$ lık Core Duo 1.73 işlemcili bilgisayarları var. Ya kardeşim insan hem Core 2 Duo olup hemde şöyle frekansı 1.80 civarı birşey çıkartmaz mı? Tutumuş 1.5 Ghz bir tane çıkarmış.  Ulan madem Core 2 Duo koydun bari adam akıllı bir frekans ta çalıştırda bi **ka yarasın. Haksız mıyım?

vaio fz seriesNeyse sonuç olarak istanbul Bilişimin web sayfasında Sony Vaio lara bakarken tam da aradığım özelliklerde , hatta neredeyse benim için yapıldığını düşündüğüm bir bilgisayara rastladım. SONY VAIO VGN-FZ290N2. Gerçekten işlemci özelliği harika bir bilgisayar. Ekran kartı dandik ama zaten oyun oynayacak bir bilgisayarım evde mevcut olduğu için pek de gerek duymuyorum ekran kartına. Ki enteresan bir durumdur Windows Vista benim Ge Force 7200 e 2.6 puan verirken Bu bilgisayarın ekran kartına 3.1 vermişLaughing.

Durum böyle işte bir sorun olmazsa sınav haftasından sonra bilgisayarı almayı düşünüyorum. Malum, alsamda ilgilenemeyeceğim için şimdilik gerek yok. Ayrıca şunu da düşündüm: belki kurban bayramı yılbaşı vs dolayısıyla indirim veya hediye ürün felan verirler. Almışken biraz daha karlı olalım Wink