Baharda Google, Google Optimize 360 adlı ücretli A / B test ürününü piyasaya sundu ve Ekim ayında Optimize adlı ücretsiz bir araç duyurdu.

Optimize halen özel beta sürümünde, ancak davetiyesi için https://www.harmankaya.info/ab-test-icin-google-optimize-geliyooooo/ adresinde anlattıktan sonra geçen hafta hoşgeldin mailini aldım :)

Hello, You now have access to Google Optimize!
Get started
After setting up your account, you can add other users and create your first experiment!
Optimize is an easy-to-use A/B testing and personalization tool that lets you use your existing Google Analytics data to make improvements to your website. Our visual editor makes it simple to create variations of your website, and our experiment results make it easy to understand what to do next.
If you have any questions that cannot be answered via the Optimize Help Center, please contact us for additional assistance.
Happy testing!
The Google Optimize Team
Ekranlarından gördüğüm kadarıyla

1-A/B test: A ya da B varyasyonları seçerek test etme
2-Multivariate test: A ve B varyasyonları ile beraber farklı tasarlanmış C ve D varyasyonlarını da oluşturup bunları da kendi içlerinde karşılaştırabiliyorsunuz.
3-Redirect test: Herhangi bir sayfadaki bir durumda sayfanızı belirlediğiniz başka sayfaya yönlendirebiliyorsunuz.
4-Offer Test: Sayfanın belirli koşullarda belirli offer sunma lightbox çıkarma gibi aksiyonları tetikleyebiliyorsunuz

Chrome plugin'i ile beraber de site üzerindeki varyantları herhangi bir kod bilgisi olmadan kolayca düzenleyebiliyorsunuz.

Mevcut sayfanıza eklediğiniz Google Analytics koduna ek olarak sadece