Google Home, Google Assistant tarafından telefonsuz asistanlık hizmeti sağlayan yeni ev figürünüz. Sorunuz varsa sorun, isteğiniz varsa söyleyin. Onun da kendine ait Google'a var ve başlatmak için tek yapmanız gereken "OK GOOGLE" demek.

Sorduğunuz sorular için genellikle internet'i kullanarak cevaplar veriyor. Mesela, "Seçimlere ne kadar kaldı?", "Bugun hava nasıl olacak sence?" gibi sorulara hemen cevap alabiliyorsunuz.
Design olarak baktığımızda Dijital'den olabildiğince uzak modern ev tasarımına da baya uyum sağlayan bir model olduğu gözümüze çarpıyor. Üst tarafındaki GOOGLE'ın renklerini barındıran ledler ise cihazın o an sizi dinledip dinlemediğini de gösterior. Mikrofon'u sürekli aktif olarak çalışmakta ve sizin başlatmak için OK GOOGLE demenizi beklemek ile beraber dilerseniz cihazı arkasındanki OFF tuşundan da kapatabiliyorsunuz. Üst tarafı dokunmatik alanı sayesinde de ses kontrolü yapabiliyorsunuz.

Sonuç olarak, yapay zeka destekli bir asistana ihtiyacınız olduğunu şu an için düşünmüyorum:) Ancak teknolojinin de gerisinde kalmamak hatta en azından bu teknoloji için bir adım önde başlamak için tek yapmanız gereken 129$ 'lık ücreti vererek evinize bu şirin aleti almak.

Şu an entegre çalıştığı cihaz sayısı az olan Google Home mevcutta Chromecast ve TV'niz ile beraber çalışabilmekte.

SamsungSmartThings ile beraber çalışabilmesi de yine size SmartThings'e bağlı cihazlarınızı kontrol etmenize imkan veriyor.

-Ok google -Let's Start Erhan -Prepare kettle. -Kettle started!

Spotify'a uzaktan müdehale edip

-OK Google -Müzeyyen Senar'ı karışık çalar mısın?

Diyip arkanıza yaslanıyorsunuz.

Diğer bütün detaylar için ise https://madeby.google.com/home/features/#?filters=home&feature= adresini ziyaret edebilirsiniz.

Açıkçası heyecan verici ancak akıllı cihazları akılsız evlerimizde kullanmak ne derece heyecan verir bilemiyorum :)