mikroişlemciBu dönem okulda Kontol ve Otomasyon bölümüne ait bir ders aldım. Mikroişlemciler ve Endüstriyel Uygulamaları. İsteyerek ve severek aldığımı söyleyebilirim. Enerji Dağıtımıymış Güç elektroniğiymiş pehhhhLaughing. Herneyse Mikroişlemciyi tanımıştık ilk hafta , bacak bağlantıları, yüklü modüller vs…Birazdan Assambly ile programlamasına girdik hatta güzel birkaç örnek bile yaptık. Ama okulumda sınırlı sayıda bulunması ve piyasada da bulunmaması sebebiyle pratikte baya güçlük çekeceğimi düşünüyordum.

Ama işin güzel bir yanını öğrendik hocamızdan; eğer freescale sayfasına girerseniz orada istediğiniz bir ürünün en fazla 2 adedini adresinize örnek olarak göndermelerini isteyebiliyorsunuz.

adresimiz www.freescale.com

Öncelike Register Menusunden üye olmanız istiyor. Şunu da hatırlatmak isterim ki ingilizceniz yoksa hiç bulaşmayın altından kalkamazsınız. Bu arada zaten mikrodenetçinin kullanım kılavuzu da ingilizce.

üye olduktan sonra Mail adresinize gelen bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi aktif etmeyi de sakın unutmayın. Ondan sonra yukarıdan Product menusune girip herhangi bir ürünü seçin. Biz okulda 8-bit 68HC9… tipi kitler kullanıyoruz ben onlardan sipariş verdim. Sonra Order Samples kısmına tıklayarak adres vs bilgilerinizi yazıyorsunuz ve olay bitiyor.

Ben siparişimi verdim bakalım ne kadar sürede gelecek. Umarım okul bitmeden gelirLaughing

Bu arada sipariş sayfası Mozilla Firefox da hata veriyor söylemedi demeyin 🙂