2014 yılında ilk kez düzenlenen FbStart programını, erken dönem mobil girişimlerin uygulamalarını yapmalarına ve geliştirmelerine destek sağlayan bir girişim hızlandırıcı program.

Sloganları: "Let us help your mobile app succeed."

Yaklaşık 80 bin Dolar değerinde araçları 6-12 aylık süreler içerisinde başarıya ulaşmanız için ücretsiz veriyor. Bu araçlar içerisinde pazarlama araçları da mevcut.
Hatta inanır mısınız 1800TL değerinde Facebook Reklam kuponu da bunların arasında. Ya da Amazon Web Servis hizmetlerini 12 ay boyunca ücretsiz kullanabileceğiniz kupon kodları da mevcut.

Eğer sizin de bir mobil girişiminiz varsa, FbStart programına katılmak için başvurunuzu https://developers.facebook.com/fbstart/apply adresinden yapabilirsiniz.

Ben de bir uygulamam için başvuruda bulundum ve şöyle güzel bir cevap aldım:

Congratulations! Your app was accepted into the Bootstrap track of FbStart, Facebook's program to help mobile startups succeed. Your app was chosen because of its impressive development so far and its potential for continued growth.

We care about the needs of our developer community and we look forward to working with you while you're in the program. As a member of the Bootstrap track, you are eligible to receive up to 40.000,00 $ in free tools and services from Facebook and over 30 partners - including Amazon, UserTesting, Dropbox, and MailChimp - to help you build, grow, and monetize your mobile app. We will also provide you with opportunities to connect directly with the Facebook team and access to an exclusive community of global startups.

To redeem your credits, please visit the FbStart Benefits Portal.

Stay tuned for more content, events, and opportunities to engage with the Facebook team!

Have questions in the meantime? Reach us directly at fbstart@fb.com.

Cheers,

The FbStart team

Facebook reklam hesabıma da verilen kodu ekleyerek şu an 1800TLdeğerinde pazarlama reklamıyla uygulamamı büyütmeye başladım bile.

Bol girişimli günler...