Erasmus sokrates Eğitim ProgramıBugün son günmüş. Üzgünüm önceden haber vermek daha iyi olabilirdi. Bilmeyen arkadaşlar için Erasmus’un bir eğitim programı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca şu alıntıyı da ekliyorum:

“Zaman zaman “Socrates-Erasmus” olarak da adlandırılan Erasmus programı, Socrates programının altında yer alan sekiz alt programdan biri olup tamamen yükseköğretimle ilgili uygulamalarını kapsamaktadır. Bu alt programın adı 1469-1536 yılları arasında yaşamış ve yaşamı boyunca Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bulunan üniversitelerde dersler vererek bir bakıma bugünkü Erasmus öğrencilerinin ilki olarak görülen hümanist düşünür Desiderius Erasmus’dan gelmektedir. Erasmus adı aynı zamanda programın resmi adına karşılık gelen şu ifadenin de kısaltmasıdır: European Community Action Scheme for the Mobility of University Students.”

Şu anda da çoğu Üniversitede Avrupa Birliği kapsamında yapılıyor, Erasmus.

Ben de bugün okulda başvurdum. Ortalamamın çok da keyif verici olduğunu söyleyemem(2.08) ama yabancı dil sınavı ile ortalamanın eşit puanlanacağını duymak gerçekten güzel oldu. Yabancı dil sınavından bütün yeteneğimi sergilemek zorundayım anlayacağınız 🙂

Yazdığım ülkeler: Almanya, Italya, Danimarka. Bir de Macaristan vardı. Ama nedense hiç sıcak gelmedi bana. Yazmadım…

Durum böyle bana gelen haberlere göre ben de bilgilendiririm sizleri. Daha fazla detay için şu linki inceleyebilirsiniz:

http://www.eu.yildiz.edu.tr