paralı eğitimSabah sabah bir haber sitesindeki [şu] haberi okudum. Yeni YÖK başkanımız , “Herkes üniversite okumamalı,Paralı olmalı.  İsteyen öğrencilere 8-10 bin YTL kredi verilebilir. Öğrenci mezun olduktan sonra bu krediyi taksitler halinde geri öder. Böylece, üniversiteler de sağladığı gelirle kendi ayakları üzerinde durur” demiş.

Başkanımıza göre liseyi bitiren herkes üniversiteye girmek istiyormuş. Sebebi ise bedava olmasıymış. 🙂 Ben de bedava diye gidiyorum ya üniversiteye. Ailemin bana her yıl harcadığı 10-12 milyarın hiç bir önemi yok onlar için. Öyle ya onların maaşı ne kadar ki? Onların maaşı yanında bizimkilerin aldığı 700-800 YTL komik duruyor 🙂

Durumun böyle olması hiç de üzücü değil aksine sinir bozucu. Hani üniversite sayıları artırılacaktı.Her ile bir üniversite açılacaktı. Dileyen üniversiteli olabilecekti. Ne oldu ?


“Madem herkes kendi ayakları üzerinde durabilecek, eğitim paralı olacak devlet ne işe yarar ulan!” demez mi insan. İnsanları sınıflandırmak da ne demek. Dedemin dedesi zengin olup da bize miras bırakmadıysa bunun sorumlusu ben mi olmayalıyım.

Hem senin geldiğin yer neresi ki? Eğitim paralı olsaydı acaba sen okuyabilecekmiydin Sayın YÖK Başkanım.

Durum ne kadar değişti değilmi. Türban serbest, Üniversite Yasak Smile


Şurada azıcık başarılı olup da Ülkesi için birşeyler yapmayı hedefleyen bir öğrenci varsa da bundan sonra gider Amerika’da,  Almanya’da okur. Hem orda daha çok değer veriyorlar insana, okuyana, en önemlisi okumak isteyene.Wink