milletvekili kavgasıMerhabalar biraz önce televizyon seyrederken( Bu arada Ders çalışırken mola vermiştim ona da değineyim 😀 ) TGRT de bir haber geçti, Milletvekillerinin kavga ettiğine dair. Haberin başını kaçırdım ama anladığım kadarıyla Sinop’a Nükleer Santral kurulması için hazırlanacak yasa tasarısı hakkındaymış oylama.

AKP li milletvekillerinin bir kısmı kurula katılmadığı için ise bir milletvekili çıkıyor ve bence haklı olarak sitemini dile getiriyor. E duruma birde halk gözünden bakarsak haksız da değil. Benim paramla benim oyumla orada duruyor ve para kazandığı işi yapmıyor. E niye oy verildio kadar insana…. Evlerinde bilmemkaç bin YTL para alsınlar, dokunulmazlıkları olsun, Boğaz Köprüsünden emniyet şeridinde geçsinler diye mi?

Siyasi Kariyeri, bir insanı Emniyet Şeridinden öncelikli olarak geçmesini nasıl sağlıyor orasıda ayrı bir mesela ya neyse…

Durum böyle işte sonuç belli. Çocuklar gibi birbirlerine laf atıyorlar. O, ona terbiyesiz diyo; diğeride ona , sensin terbiyesiz gel buraya diyor. Sonra diğer milletvekilleri de durumu önlerindeki sıralara elleriyle vurarak protesto ediyorlar.(Bkz. Anaokul Çocukları).

Şu resme bakarmısınız: