İki yıl önce Google'ın fikri olarak ortaya çıkan Android Auto artık arabalar ile uyumlu olarak ortaya çıkmaya başladı. Android Auto ile birliklikte kullanıcılar telefonlarını araçlarına bağlayarak tek telefon ancak birden fazla ekran ile navigasyon, müzik vb telefon özelliklerini telefonlarına değmeden ulaşabilecekler. Android Auto şu anda 200 model araç ile uyumlu. Bunun için en azından mobil ekipman olarak Android 5.0 ve üzeri bir Android işletim sistemi kullanıyor olmanız yeterli.

Ancak piyasadaki çoğu aracın Android Auto ile uyumlu olmamasından dolayı Google yeni bir Blog Yazısı yayınlayarak burada bütün kullanıcıları için Android Auto 2'yi anlataran bir yazı yayımladılar.
Telefonunuz uyumlu bir araca bağlandıktan hemen sonra hemen daha güvenli ve erişebilir bir moda giriyor. Spotify 'dan istediğiniz muziği seçebileceğiniz, Aramalar yapabileceğiniz, Mesajlar gönderebileceğiniz ya da "Ok Google" ile istediğiniz eller serbest komutunu gönderebileceğiniz bir cihaza bürünüyor.

Şimdi kötü habere gelirsek henüz Türkiye'de desteklenmiyor.

Eğer uğraşmak isterseniz https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead&hl=en adresinden Store Konumunuzu yurtdışında bir yer yaparak deneyebilirsiniz.