Dünya devi Amazon Türk kullanıcılar için bir ilke daha imza attı.

Amazon'un Almanya uzantılı web sayfası Amazon.de'de alışveriş yapan Türk kullanıcılar, artık kendi dillerinde sitede gezinebilecek, milyonlarca ürünü Türkçe isimlerle keşfedebilecek ve müşteri hizmetlerinden Türkçe e-posta ve telefon desteği alabilecek.

Bundan böyle, kullanıcılar siteyi Türkçe olarak gezinme kolaylığının yanı sıra müşteri hizmetlerinden Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği alabilecek. Ayrıca sipariş verme ve kargo bilgileri de Türkçe olacak. Zamanla Türkçeleştirmiş yeni sayfa ve özellikler de eklenecek.

Tanıtım Banner'larının bile Türkçe olması muhteşem değil mi ?

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber şunları ekliyor:

“Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 Euro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren bir websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz.”

Ayrıca Amazon.de Türkçe bölümünden de şöyle bir alıntı geliyor:

Amazon.de'deki Türkçe müşteri deneyimini durmaksızın iyileştirmeye devam ediyoruz. Sunduğumuz birçok özelliğin Türkçe sürümü vardır; bununla birlikte, şu anda Türkçe ve diğer dillerde sunulmayan bazı site özellikleri veya iletişimleri de bulunmaktadır. Kendi başınıza çözemediğiniz bir engelle karşılaşırsanız Türkçe dilinde hizmet veren Müşteri Hizmetleri ekibimize buradan ulaşabilirsiniz.

Amazon.de’nin 2015 yılında İngilizce, Ağustos 2016’da Flemenkçe ve Ekim 2016’da Lehçe hizmete sunulmasının ardından Türkçe, Amazon.de dil seçenekleri arasında dördüncü yabancı dil olarak yer alıyor.

MarketPlace tarafında lider firma'nın Türkiye ile bu kadar ilgilendirmesi bakalım yerli piyasadaki rakipleri kızdıracak mı hepbirlikte göreceğiz.

www.amazon.de