Böyle yazınca da kendimi televizyon programlarındaki sunucular gibi hiseettim. Ya da Posta gazetesinde yazıyormuş gibi. Ama hepsinin belgeleri var arkadaş :)

1- Yeni Bir Şey Öğrenin

Yeni bir şey öğrenmek her zaman motivasyonunuzu artırır ve üretim kabiliyetinizi destekler. Diğer yıl mesela kendinize farklı olarak ne kattınız biliyor musunuz? Evet Bilgisayar Teknoloji ile ilgili insanlar, e biraz da Finans öğrensen ne kaybedersin ;)

2- Sağlıklı Beslenin

Evet doğru düzgün beslenmek https://hbr.org/2014/10/what-you-eat-affects-your-productivity linkteki habere göre de gördüğünüz gibi yaratıcılığınızı besliyor. Hamburger yiyerek olmazzzz

3- Yeteneklerinizi Öğrenin

Benim gibi 30 yaşınızda Bass Gitar'a başlayabilirsiniz mesela, Keyifli de oluyor biliyor musunuz. Aslında 1. maddeye de yakın hani ya. Bazen diyorum istifa edip biyerlerde mi çalsam :)

4- Spor Yapın

Spor, egzersiz yapmak da yaratıcılığı besliyor. http://www.news.leiden.edu/news-2013/need-inspiration-lets-get-physical.htm sayfasındaki haber ve Stanford Üniversitesinin araştırması da http://news.stanford.edu/2014/04/24/walking-vs-sitting-042414/ da bunu kanıtlar nitelikte.

5- Gereksiz İşlere Vakit Ayırın

Biraz değişik bir şey yapmayı denesen ne kaybedersin. Evet gerçektenten salakça bir şey. Düşünelim, bir boyama kitabı al kendine birkaç parça da boya kalemi. Boya... Evet evet içini doldur... 5 yaşında yaptığın gibi. Dene...